top of page

MARKANIZI ANCAK ‘MARKA’ OLMAYI BILEN BIR FELSEFE AKTARABILIR, YAŞAM KATABILIR.


Say Medya kendisine özgü felsefesi olan bir şirkettir.

Rahat Ofis Toplantısı

REKLAM VE İLETİŞİM STRATEJİSİ

'İnsight'

Biz SayMedya olarak bir iletişim felsefesinden söz ediyoruz. Ve diyoruz ki; teknolojinin hakim olduğu, hayatımızın ekranlara sığdığı bu dilimde marka olmanın yolu ‘reklam’ yapmaktan öteye geçmiştir. Bugün klasik reklam bilgisi ve geleneksel yaklaşımlar ile hareket ediyorsanız yeni kuşağı pas geçiyorsunuz demektir. Artık sahaya inmeden, masa başı yapılan işler bir parlayıp bir sönen ve sürekli harcanacak yeni bir bütçe gerektiren işlerdir. Kalıcı olmak istiyorsanız şayet ‘insight’ kavramını hayatınıza almalı ve hedef kitlenizi ‘tam kalbinden’ yakalamalısınız.  “Marka olarak tüketicinin bir parçası olmak” diye özetlediğimiz felsefemizin uygulanabilir olması için gerekli psikoloji ve sosyoloji deneyimine sahip bir ekip SayMedya’yı diğerlerinden ayıran en büyük fark!

PAZARLAMA YÖNELİMLİ PR

‘Hedef kitlenizi etkileme ve ondan etkilenme süreci’

Bugün küçülen dünyada şirketler “nasıl daha fazla satarım? sorusundan daha çok “hedef kitlemi nasıl sadık kılarım? sorusunun yanıtını aramaya başladı. Dünyanın en iyi ve en kaliteli ürününü en ucuza üretiyor olsanız bile bundan kimsenin haberi yoksa geri dönüşü olmayan bir hizmet ve ürün ortaya koymanın hiçbir anlamı olmuyor. Bu noktada devreye Pazarlama Yönelimli PR giriyor. SayMedya olarak, alanında uzman ve dijital dünyaya doğmuş kreatif ekibimizle gerçekleştirdiğimiz yüzlerce projenin verdiği tecrübeye dayanarak; kurumunuzun, verdiğiniz hizmetin ya da ürününüzün, hedef kitleniz ile arasındaki iletişimi kuruyoruz.

Image by S O C I A L . C U T
Image by Scott Graham

MEDYA PLANLAMA & SATIN ALMA

'Yenilikçi ve innovatif yöntemlerle tamamlanmış projelerin tecrübesi'

Müşterilerimiz için en efektif planlama ve satın almaları yaparak markalarımızı hedef kitlelerinin yaşamında konuşturmaya devam ediyoruz. Yüzlerce tamamlanmış projenin tecrübesi ile SayMedya, ulusal -yerel Medya Planlama ve Satın Alma hizmetlerini yenilikçi ve inovatif yöntemler ile sürdürmektedir. ‘Insight Medya’ kavramını keşfeden ve ilk uygulayan şirketlerden Say Medya, hedef kitlenin gözünden bakabilme becerisine sahip uzman kadro ile markanızın pazar payını ve bilinirliliğini yükseltmektedir.  'Insight; marka ile 'duygudaş' olabilmenin, hedef kitleye 'seni anlıyoruz, aynı ruha sahibiz' diyebilmenin bir yolu... 'Amaca hizmet eden bir cevap'

Yenilikçi çözümler ile kurumunuz ya da markanız için gereken çalışmaların planlamalarını klasik yöntemlerin dışına çıkarak yapar ve en doğru mecra ile doğru zamanda, doğru bütçe ile doğru hedef kitleye ulaşmanızı sağlarız.


ÇALIŞMA ALANLARIMIZ 

TV Reklamları,

Gazete ve Dergi İlanları,

Radyo ve İnternet Reklamları,

Açıkhava Reklamları

Senaryo Yazımı vb. hizmetler olarak tanımlanır.

DİJİTAL İTİBAR VE DİJİTAL MEDYA PLANLAMA

'Dijital performans yönetimi'

Dijital ortamlarda müşterisini dinleyen, en kısa sürede uygun çözüm üreten, müşterisinin profilini tanımlayan ve buna uygun içerik üreten, müşteri profili analizi sonrası, müşterisinin ihtiyacının olduğu alanda strateji ve kampanya geliştiren, ihtiyaca anlık çözüm bulabilen bir marka; satış öncesi bilinirlik, satış sonrasında ise sadakat geri dönüşünü kolaylıkla yakalayacaktır. Arama motorlarında ve sosyal medya mecralarındaki imajınızın ve verdiğiniz mesajın git gide önem kazanmaya başladığı günümüzde dijital dünyada kurumsal duruşunuzun profesyonelliğini önemsiyoruz ve buna uygun dijital çözümler geliştiriyoruz. Dijital dünyanın içine doğmuş enerjik ve üretme arzusundaki ekibimizle Dijital İtibar Yönetimi alanında hizmetlerimizi devam ettirmekteyiz.


ÇALIŞMA ALANLARIMIZ

Sosyal Medya Strateji Kurulumu

Sosyal Medya Kampanyaları Kreatif Süreç Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

İçerik Yönetimi

Blog İçerik Yönetimi

Influencer Marketing

Blogger Basın İletişim Çalışmaları

Dijital Mecralara Yönelik Basın Duyuruları Kurgulama & Geliştirme

Dijital Mecra Planlama ve Satın Alma

Image by Adem AY
Image by Anthony Rosset

AÇIKHAVA/OUTDOOR

‘Sokakta var olma sanatı’

Açıkhava mecraları markalara, kendi doğasına uygun olarak bir heybet, güç ve baskınlık sağlamaktadır. Bunu fark eden ve tercih eden markalar yıllardır ‘fark’ yaratmıştır.
Geçmişe bakarsak sokaklar tarihten bu yana kullanılmıştır. Yazıtlar, kitabeler ile nesilden nesile aktarılan bilgi bugün açıkhava reklamcılığında bizim esin kaynağımız olarak hatırımızdadır. Sadece bir mecranın çok ötesinde konumlandırdığımız bu alan markaları en iyi konuşturduğumuz alan diyebiliriz. Çevre hedef kitle ve marka hedef kitle profil karşılaştırmasının mutlaka yapıldığı planlamalarımız açıkhava da açık ara ilerlediğimiz hizmetimizdir.
Bugüne kadar DHMİ ile bir çok havalimanında reklam panosu işletmeciliği, İnegöl Billboard ve CLP işletmeciliği, Bursa Metro TV satış ve pazarlama hakkı (1 yıl), Bursa 12 face dijital ekran network yatırım ve işletme projesi ile 40’dan fazla ilde var olan cepheler SayMedya’nın mecra olarak planlamalara katıldığı alanlardır. Bugün var olan tüm projeleri başarı ile tamamlamış olup 'cephe reklamları' ile mecra olarak hizmetini sürdürmektedir.
Bunun dışında yurt içi veya yurt dışında açıkhava mecrası olarak tanımlanan her mecranın planlama ve satın almasında oldukça kıymetli çalışmalar yürütülmektedir.

ETKİNLİK&ORGANİZASYON

'Tam bize göre'

Şirketimiz uzun yıllardır markalar adına 'temalı' ve 'hikayesi olan' organizasyonlar gerçekleştirmektedir.
Basın toplantıları, bayi organizasyonları, çocuk tiyatroları, konserler, turneler, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri, lansmanlar, yıl dönümü kutlamaları ve davetler vb. bir çok alanda faaliyet göstermektedir.
Sanat festivallerinden resmi kurum organizasyonlarına kadar uzanan hizmet yelpazesinde kurum içi motivasyon toplantıları ve şirketlere özel hazırlanan eğitimler önemli bir yer tutmaktadır.
Burada ısrarla tekrar ettiğimiz 'markaya özgü' olma kısmı gerçek bir yaratıcılık ve sanatsal bir birikim gerektirmektedir. Bu anlamda profesyonel ekibimiz ve tedarik gücümüz her organizasyon sonrası başarı ile anılmamızda önemli bir unsurdur.

Image by Jeffrey Hamilton
Image by Jakob Owens

PRODÜKSİYON

‘Hedefimiz her alanda çözüm ortağı olmak’

Müşterilerimiz için her alanda “çözüm ortağı” olmayı hedefliyoruz. Gerek PR, gerek reklam, gerek medya planlama ve satın alma; her ne alanda hizmet veriyorsak iş ortağımıza, hizmetimizi yürütmemizi sağlayan materyallerin prodüksiyonunu da başarı ile üstleniyoruz.


ÇALIŞMA ALANLARIMIZ

Baskı ve Matbaa işlemleri

Reklam Filmi Çekimi

Fotoğraf Çekimi

Promosyon Malzemeleri Oluşturma

Markalama İşlemleri

Afiş ve Tabela üretim işlemleri

Yol panoları, totem üretimi

Ambiant Uygulamalar

İç-Dış Giydirme (Cephe)

Araç Giydirme

Vitrin Giydirme

Stant tasarımı ve fuar materyalleri üretimi

olarak tanımlanabilir.

KREATİF

‘Hayallerinize sihirli bir dokunuş’

SayMedya olarak kreatif çalışmalar anlamında da müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Temas ettiğimiz her müşterimizin hayellerine, kendi hayallerimizi katarak tasarımın

sınır tanımayan yönünü sunuyoruz. Uzmanı olduğumuz işimizin temeli sizin hayallerinizi markanızla bütünleştirmek, memnuniyetiniz ile gurur duymaktır. “İletişimde samimiyet” ile çıktığımız yolda varacağımız nokta hedef kitlenizle kurduğunuz samimi bağdır. “İletişim Mühendisliği” nin bir adım ötesine geçerek “Gönül Mühendisi” olmayı hedefliyoruz.

Daha fazla satmanın ötesinde, “Hedef kitlemi nasıl sadık kılarım?” sorusunun yanıtlarını sizler için üretiyoruz. Kreatifte çözüm ortaklarımızla birlikte “Dikkat çekmek” ile “Hedef kitleyi etkilemenin” farkını ortaya koyuyoruz. Reklamın iyisi kötüsü vardır ve biz iyi tarafta olmayı seçiyoruz.


ÇALIŞMA ALANLARIMIZ

Katalog

İlan-Afiş-Advertorial tasarımı

Broşür-İnsert tasarımı

Promosyon Tasarımları

Web sitesi tasarımı

Dış-iç mekan markalama çalışmaları

Metin yazarlığı

Image by Neven Krcmarek
bottom of page